Tomislav Momirović, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Rođen je 1983. godine u Beogradu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je bio student-prodekan, član Saveta fakulteta i član Saveta univerziteta. Od 2007. godine zaposlen je u porodičnom preduzeću Mona d.o.o, koje su osnovali njegovi roditelji. Ubrzani razvoj hotelske delatnosti ova porodična kompanija počinje 2011. godine, izdvajanjem kompanije Mona Hotel Management d.o.o. Od osnivanja nove kompanije obavlja funkciju generalnog direktora firme Mona Hotel Management, pod čijom su upravom tri hotela (hotel Zlatibor Mona na Zlatiboru, hotel Javor u Kušićima, hotel Argo u Beogradu) i jedan rezidencijalni objekat Vila Bella u Budvi. Aktivni je učesnik u poslovnom udruženju HORES (Udruženje hotelijera i restoratera – Poslovno udruženje hotelsko ugostiteljske privrede), gde se od 2013. godine nalazi na poziciji predsednika skupštine HORES, a od 2009. do 2013. obavljao je funkciju predsednika UO HORES. Porodica Momirović aktivna je u humanitarnom radu, a zajedno sa Eparhijom budimljansko-nikšićkom ustanovila je uglednu književnu nagradu “Izviiskra Njegoševa”. Od 2016. godine je na poziciji predsednika kompanije Mona Hotel Management d.o.o. Nakon samo godinu dana započeta je izgradnja novog hotela na Dorćolu (Mona Plaza), čime je realizovana najveća investicija u istoriji kompanije. Nije član nijedne stranke. Oženjen, otac dvoje dece. Govori engleski jezik.
Veljko Radovanović je rođen 1978. u Nišu gde je završio osnovnu školu, gimnaziju i Elektronski fakultet. Još u osnovnoj školi je osvajao nagrade na matematičkim takmičenjima, da bi u gimnaziji pohađao specijalizovano odeljenje za nadarene matematičare. Na Elektronskom fakultetu u Nišu, smer računarska tehnika, završava među studentima sa najboljim prosekom ocena. Začeci profesionalne karijere se javljaju još u toku studija, gde sa kolegama u „improvizovanom timu“ učestvuje na izradi raznih komercijalnih projekata kako za domaće kupce na lokalnom tržištu u Nišu i regionu, tako i za strane kupce preko prvih takozvanih frilenserskih platformi. Ti prvi mali uspesi ga motivišu da odbaci ponude sa fakulteta da ostane kao stručni saradnik i da 2003. sa dvojicom kolega osnuje Logik. Od tada se, sada već više od 17 godina, potpuno posvećeno bavi razvojem sopstvene kompanije Logik, razvojem timova i pojedinaca u okviru Logika, i u konačnom razvojem softvera za praćenje poslovanja i ERP rešenja. Logik danas ima više od 3200 pravnih lica kao svoje klijente sa vizijom da postane lider u regionu Zapadnog Balkana u razvoju i implementaciji poslovnog softvera za mala i srednja preduzeća. Veoma je društveno aktivan i istaknuti je član brojnih poslovnih udruženja: SAM (Srpska asocijacija menadžera), Udruženje za elektronske komunikacije i informaciono društvo Privredne komore Srbije, NiCat (Niški klaster naprednih tehnologija). Član je Saveta strukovnog Udruženja proizvođača softvera Srbije i predsednik je Sekcije proizvođača softvera RPK Niš Privredne komore Srbije. U organizaciji poznatog Ernst&Young-a, 2017. je nominovan za prestižnu nagradu Preduzetnik godine u Srbiji. Neretko je predavač na poslovnim konferencijama i mentor start-up-ovima. Otvoren je da podeli svoje znanje i iskustvo i motiviše mlade da razviju svoj preduzetnički duh. Suprug je Milene i otac Petre i Novaka.
Dubravka Nègre je od avgusta 2016. Direktorica Regionalnog Predstavništva Evropske Investicione Banke (EIB) za Zapadni Balkan, sa sedištem u Beogradu. EIB, Banka Evropske Unije je jedan od najvećih kreditora zemalja Zapadnog Balkana sa 11 milijardi evra za Zapadni Balkan i 5.7 milijardi za Srbiju, kao i najveća multilateralna finansijska institucija na svetu. Pre dolaska u Beograd, Dubravka je bila zadužena za projekte Evropske investicione banke u oblasti javno privatnog partnerstva, kao i projektno finansiranje u Irskoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji i zemljama Beneluksa. Uspešno je finansirala projekte iz oblasti obnovljivih izvora energije, transporta, kao i zdravstva u Holandiji, Velikoj Britaniji i Irskoj, između ostalih. Ugovorila je prvi projekat javno privatnog partnerstva u Hrvatskoj, za koji je dobila nagrade Project Finance Deal za 2013. godinu i EMEA Finance Magazine European Deal 2013 u Londonu. U periodu od 2004. do 2012. godine Dubravka je vodila operacije Evropske investicione banke u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Sloveniji i Srbiji. Pokrenula je i ugovorila brojne projekte u oblasti obrazovanja, energetike, zdravstva, istraživanja i razvoja, telekomunikacija i saobraćaja. Objavila je nekoliko naučnih radova na temu javno privatnih partnerstva u saradnji sa Beogradskim Univerzitetom, i gost je predavac na University College London. Pre karijere u EIB-u, radila je kao TV producent za svetsku televizijsku kuću CNN International, pokrivajući konflikte, uključujući i rat u Avganistanu. Dobila je nagradu Nacionalne Akademije za televiziju, umetnost i nauku SAD. Diplomirala je bankarstvo i finansije na Ekonomskom Fakultetu u Beogradu, a magistrirala finansije i menadžment na SDA Bocconi Univerzitetu u Milanu i Anderson školi mandžmenta u Los Anđelesu. Govori engleski, francuski, italijanski i srpski jezik. Udata je i ima dvoje dece.
Milica Čalija je ekspertkinja za merketing i komunikacije, preduzetnica, biznis mentorka, i aktivistkinja. Suosnivačica je i direktorka proizvodnje ovsenih kolača ”Anđeli”, firme koja svoju društvenu misiju ostvaruje kroz angažovanje žena iz različitih ranjivih grupa, i kroz skoro sasvim zatvoren sistem proizvodnje bez otpada. Anđeli su prisutni u svim velikim lancima u Srbiji i regionu. Milica ima dvadesetogodišnju karijeru u oblastima PR-a i marketinga u velikim kompanijama (RTS, Jaffa, Foodland), a od proleća 2019. osnovala je školu preduzetništva sa idejom da osnažuje i edukuje male preduzetnike. Održala je preko 300 treninga i radila sa više od 50 prediuzeća. Od oktobra 2018. Milica učestvuje u različitim inicijativama Švedskog instituta, čiji je cilj da ojača veze i razmeni iskustva u regionu Zapadnog Balkana, i da demonstrira lokalne inicijative sa globalnim potencijalom. U julu 2019. godine, bila je jedini preduzetnik iz Srbije koji je govorio na samitu Evropske unije o Zapadnom Balkanu.
Miša Cilić je diplomirao na Poljoprivrednom fakulteteu u Beogradu na odseku za prehrambeni tehnologiju, smer Tehnologija biljnih proizvoda. Trenutno je na doktorskim studijama , odsek biofizika. Realizovao brojne idejne i tehnološke projekte vinarija u Srbiji. Usavršavao se i radio na projektima u Francuskoj, Argentini, SAD, Sloveniji i drugim zemljama. Direktor je firme Enocentrik, agencije za konsalting u vinogradarstvu i vinarstvu.
Dragan Močević je autor projekta “Porodične firme – stub razvoja ekonomije” koji se od 2010.godine realizuje u Bosni i Hercegovini a od 2013.godine u Srbiji, te Crnoj Gori i Makedoniji gdje su urađena istraživanja. Do sada je održano 7 poslovnih foruma o porodičnim firmama Srbiji i BiH i brojna predavanja u Srbiji, Crnoj Gori, Sloveniji i BiH. Član je Upravnog odbora Centra za edukaciju “Pro Educa”, a zadužen je za specijalne projekte, konsultacije i treninge iz oblasti medija, porodičnih firmi, upravljanja promjenama, kriznog komuniciranja, odnosa s javnošću i javnog nastupa. Predavač i panelista na brojnim regionalnim konferencijama poput E- trgovina, Digitalizuj.me, Network, Digital, SKOJ, HUOJ, DSOJ, Tvitomanija, Nova energija, Vivaldi forum i brojnim drugim iz oblasti odnosa s javnošću, upotrebe društvenih mreža i interneta u poslovne svrhe, političkog marketinga i kriznog komuniciranja.
Vladimir Jovanović, ekspert za socijalno bankarstvo u Erste Banci. Vladimir Jovanović je zaposlen u Odeljenju za socijalno bankarstvo Erste banke kao stručni saradnik od septembra 2017. Specijalizovan je za rad sa startup kompanijama, socijalnim preduzećima i organizacijama civilnog društva. Diplomirani je inženjer menadžmenta i ima više od 15 godina iskustva kako u bankarskom sektoru, tako i radu na unapređenju regulatornog okvira koji se tiče finansijskog sektora Srbije i unapređenju poslovanja malih biznisa kroz različite aktivnosti i inicijative. Pored redovnog zaposlenja je aktivan kao mentor u različitim programima podrške, a posebno je posvećen proizvodnim preduzećima u ranoj fazi poslovanja i njihovim finansijskim aspektima. Smatra da je prijateljski i profesionalan odnos sa klijentima jedan od ključnih elemenata uspeha. Ponosan muž i otac četvoro dece, radi u Beogradu i živi u Pančevu.
Dubravka Popović Direktorica i suvlasnica RTV Santos Zrenjanin Rodjena 1970.Formalno obrazovanje dipl ekonomista.Ceo svoj život radim u porodičnoj firmi kao preduzetnica. Aktivno uključena sve ovo godine u razne organizacije koje podržavaju žensko preduzetništvo. Za mene preduzetništvo je stil života.
Ana Dolovac, osnivačica porodične firme„Dolovac Organic” Sa svojih 26 godina, Ana vodi porodičnu firmu „Dolovac Organic“ iz Futoga, koju je i osnovala, u čemu joj pomažu najbliži: otac Milenko, majka Dragana i brat Stefan. Bave se proizvodnjom organske hrane, voća i povrća sa posebnim fokusom na sušenje i ceđenje voća – izradu organskih voćnih rolnica i proizvodnju organskih matičnih sokova. U želji da unapredi proizvode, Ana je diplomirala organsku proizvodnju na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu. Brojna istraživanja koja je obavljala tokom izrade diplomskog rada doprinela su tome da usavrši poslovanje, u kom je već sedam godina. Dolovac Organic u proizvodnji koristi isključivo sirovine prve klase sa organskih imanja. Od poljoprivrednog gazdinstva i prodaje na pijaci stigli su do plasmana proizvoda u trgovinske lance u Srbiji. Na tom putu su unapredili proizvode, naučili da razmišljaju tržišno, a od skoro su se pozicionirali i na različitim platformama onlajn prodaje. Pored toga što je kao izuzetno mlada osnivačica preduzeća tržištu ponudila nove proizvode, Ana je i primer mlade osobe koja se posvetila poljoprivrednoj proizvodnji, uprkos uvreženom mišljenju da mladi nisu zainteresovani za ovu privrednu granu.