ucesnici fdfdfdfd

Snežana Dakić srpska je radijska i televizijska urednica, novinarka, voditeljka iprofesor španskog jezika i književnosti. Novinarsku karijeru započela je još kao srednjoškolka u omladinskom radiju „Indeks 202”. Nakon toga je na „Studiju B” vodila emisiju „Prekobrojni čas”, a na Radiju „Beograd” emisiju „Niko kao ja”. Od 1991. godine radila je na Radiju „Politika” kao novinar, urednik i prezenter vesti. Njena emisija „U trendu” počela je da se emituje prvo na radiju, a potom i na Televiziji „Politika”. Prošireno izdanje kolažne emisije „U trendu” je od 2000. do 2006. godine uređivala i vodila na Televiziji „BK”. S novim konceptom i u novom formatu, te pod imenom „Život u trendu” Snežana je 2007. godine svoju emisiju počela da radi na televiziji „Pink”. Od 2015. do 2017. godine bila je autor, urednik i voditelj brojnih emisija na „Ženskoj TV”, a od kraja 2017. godine vodi jutarnji program vikendom na televiziji „Hepi”. Dakićeva je tokom dugogodišnje karijere uspela da intervjuiše mnoge svetske dizajnere, modne kreatore, glumce, modele i pevače, te da publici na ovom prostoru prikaže ekskluzivne izveštaje sa velikih modnih događaja. Njena emisija „U trendu” je nedavno proslavila 20. godišnjicu postojanja. Tokom dosadašnje karijere, Dakićeva i njena emisija osvojile su brojne prestižne nagrade, a 2017. godine proglašena je Naj ženom 21. veka.

Nevena Kragić je rođena u Gnjilanu 1982.godine. Diplomirani modni dizajner. Iza sebe ima dugogodišnje iskustvo na polju mode, fotografije, režije. Svoj brend gradi od 2011.godine, dok je dizajner i par drugih brendova, gde ističe modni brend Flama iz Niša. Izlagala na više zajedničkih izložbi ULUPUDUS-a. Za najvećeg klijenta izdvaja kompaniju Dizni (Disney) kao dizajner kostima za globalnu kampanju. Početkom godine bila je jedini predstavnik Srbije na Vankuverskom Fashion Week-u, da bi njen rad istakao i Britanski Vog (British Vogue) u 3 mesečna štampana izdanja. Njene modele nosi Božo Vrećo, Dubioza Kolektiv kao i Balkanika na poslednjoj Evroviziji. Pored brenda koji razvija bavi se i mentorstvom mladih studenata (modnog dizajna). www.nevenakragic.com

Martina Anđelković, poznatija kao Snajka de Madre, jedna je od pionirki digitalnog marketinga u Srbiji. Svoju karijeru započela je kao novinarka na radiju, zatim televiziji, web-u, pisanim medijima, magazinima, a poslednji novinarski angažman bio joj je na RTV B92. Nakon toga potpuno napušta novinarstvo i počinje sama da uči o digitalnom marketingu. Prvi "digitalni" korak pravi u startapu MojaGaraža. Osniva humanitarnu akciju za pomoć napuštenim životinjama #NahraniPsa i pomoću jednog "tvita" uspeva da tokom poplava 2014. godine sakupi preko 12 tona hrane za životinje u ugroženim područjima. Osniva agenciju za marketing Snajka de Madre. Godine 2015. postaje neodvojivi deo marketing timova najvećih muzičkih festivala u Srbiji i regionu. Predavač je oglašavanja na društvenim mrežama u okviru edukativnih programa Privredne komore Srbije i drugih privatnih organizacija. Dobitnica Hello! nagrade za humanitarni gest 2015. godine.

Sonja Pop Trajković rođena je 02.07.1978 godine u Nišu gde je završila Medicinski fakultet. Od 2005 godine zaposlena na Klinici za ginekologiju i akušerstvo KC Niš. Radi na odeljenju za sterilitet i vantelesnu oplodnju. Subspecijalizaciju iz ove oblasti završila je 2018. godine u Novom Sadu. Doktorirala je 2013. godine, od 2014. je klinički asistent na katedri za ginekologiju i akušerstvo Medicinskog fakulteta Niš. Autor više naučnih i stručnih radova objavljenim u međunarodnim časopisima kao i poglavlja u knjigama. Takođe, radi u privatnoj praksi.

 

Lidija Ćulibrk, rođena je 1963. u Baču, srednju kulturološku školu je završila u Bačkoj Palanci, a studije psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Od 1986. do 1999. radila je u Kliničkom centru u Novom Sadu, uglavnom u Institutu za neurologiju, psihijatriju i mentalno zdravlje. Medicinsku psihologiju je specijalizirala 1995, a magistarske studije okončala 1997. Međutim, umesto magistarskog rada napisala je emotivnu knjigu inspirisanu problematikom suicida i tragedijom porodica u kojima se on desio a koje je posećivala i proučavala tokom postdiplomskih studija. Od 1999. do danas zaposlena je u “Color Press Groupu”, gde je pokretala niz izdanja u kojima se bavila zdravljem, psihološkom prevencijom, informisanjem u oblasti mentalnog zdravlja, promovisanjm zdravih životnih stilova i pozicije žene u modernom društvu. Glavna je i odgovorna urednica magazina Lepota&Zdravlje od njegovog nastanka 2001. godine. Bavi se jogom i akreditovani je instruktor Joga saveza Srbije. Majka je dvoje dece, Ines (25) i Stefana (29).

Maja Manojlović završila je XV beogradsku gimnaziju, nakon toga je studirala srpsku književnost na Filološkom fakultetu Univarziteta u Beogradu. Od 24 godine uplovila je u tv vode. Prvi put pred kameru je stala u emisiji Žikina šarenica na tv RTS. Od tada je radila u nekoliko redakcija dok se najzad nije usidrila na najgledanijoj komercijalnoj televiziji u Srbiji. Posao ju je vodio i u Budipmpestu gde je imala priliku da radi kap voditelj zabavne emisije u inostranoj tv produkciji Telemedia Interactiv. Zaposlena u informativnoj redakciji tv Pink od 2013. godine. U okviru svog profesionalnog delovanja na tv Pink ostvarila se kao voditelj Jutarnjeg programa, emisije Sat dva, a potom Nacionalnog dnevnika i Informativnih emisija na info kanalu Pink3 u kojima je zauzela istaknuto voditeljsko mesto. Pet godina bila je angažovana kao oficijelni voditelji izbora za Miss Srbije, 5 godina saradjuje sa Color Media Comunications na raznim projektima regionalnog karaktera u okviru kojih moderira sve značajnije konferencije na različite teme našeg društva. Organizovala je dečije književne radionice u Vinči za osnovnoskolski uzrast pod nazivom " I ja želim lepo da govorim" koji je podržao Sekretarijat za kukturu grada Beograda, bila je 4 godine urednik i voditelj književnih programa u Centru za kulturu Grocka. Željna je novih izazova i poslova i svoj posao punih 11 godina radi sa istim entuzijazmom.

Dragana Jovanović rođena je 1976. god. u Nišu. Stalni član ansambla od 2004. god. Diplomirala glumu na FU u Prištini, po diplomiranju radila kao asistent na predmetu gluma na pomenutom fakultetu. Najznačajnije uloge: Teodora, Nadežda Petrović, Blanš, Ala. Režirala predstave: Teodora, Nadežda Petrović – autoportret u množini, Nevidljive 45+. Igrala u Narodnom pozorištu u Leskovcu u peridu od 2000. do 2005. god. Glumica 2. grupe. Članica Lutka scene Pepino iz Niša i pozorišne trupe Porodica bistrih potoka. Jedna je od osnivača pozorišnog festivala u šumi ŠUMES.

Milva Dugan Ignjatović, vlasnica je kompanije Milva DSF Trading Company, direktor i vođa kreativnog centra iz Niša. Dugan Fashion Design posluje na čelu sa akademskim slikarom i modnim kreatorom Milinkom Ignjatović, dobitnicom brojnih priznatih priznanja (finalista euro fashion-a 1969, pobednik euro fashion-a 1969, pobednik euro fashion 1970, pobednik pet zlatnih košuta na Beogradskom sajmu mode dobitnik deset priznanja druženja udruženja likovnih umetnika ulupuds (40 godina tradicije) u okviru firme postoji i besplatno modno savetovalište za komintente firme. Pre tri godine je pokrenula i modnu liniju za mlade, poslovne, elegantne žene pod imenom „Milva Dugan“. Milva želi da osnuje neki vid edukacionog centra u kojem će okupiti ugrožene žene, samohrane majke i žene iz sigurnih kuća. Obučiće ih i uključiti u proizvodne procese.

 

 

 

Čarna Milinković (1981), kustos, istoričar. Diplomirala je na Odseku za istoriju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu (2005), gde je iste godine upisala poslediplomske studije Nacionalna istorija srednjeg veka. Na Odseku za istoriju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu radila je kao asistent saradnik (predmet Istorija Vizantije, 2006). Od 2005. godine do 2007. radila je kao pripravnik u Muzeju Vojvodine. Sa muzejskim poslom bila je upoznata preko zbirke Građanska nošnja. Nakon polaganja stručnog ispita (2006) raspoređena je na radno mesto kustosa – istoričara za kulturnu istoriju Vojvodine. Od 2007. godine zaposlena je u Odeljenju starije i kulturne istorije Vojvodine. Inicijator brojnih Protokola o saradnji sa eminentnim institucija, sa kojima je imala uspešnu saradnju (Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj”, Novi Sad, Pedagoški fakultet, Sombor, Rektorat Univerziteta u Novom Sadu i dr.). Saradnik je Srpskog biografskog rečnika (Matica srpska), Enciklopedije Vojvodine (Vojvođanska akademija nauka i umetnosti). Član je Upravnog odbora Klastera kreativne industrije Vojvodine i Muzejskog društva Srbije.

Jelena Dimitrijević, diplomirani dizajner tekstila i odeće, preduzetnik. Zakoračila u svet mode, izražavajući se na potpuno novi način preko dizajna tekstila. Iza sebe ima nekoliko samostalnih revija, kao i nekoliko projekata u kojima je učestvovala kao stilista. Svoje znanje prenosi deci predškolskog uzrasta na kreativnim radionicama na kojima im predaje o modnom dizajnu i dizajnu tekstila. Radi kao slobodni umetnik u svom ateljeu u Nišu.

Davorka Leoni, dipl. psiholog, sportski psiholog ,psihoterapeut, I HR konsultant ,osnivač i direktor udruženja za psihološku edukaciju „Psihocentar“ u Nišu. Rođena 4.5.1978. u Kotoru (Crna Gora) ,nekadašnji sportista plivač i reprezentativac u ženskom vaterpolu. Nakon završene srednje škole “Gimnazije“ u Kotoru dolazi u Niš gde završava studije psihologije, a dodatno se usavršava na polju psihologije sporta,psihoterapije, psiholoških tehnika ,radu sa decom mladima I odraslima, mentalnog treninga u sportu i primeni programa po uzoru sportskih psihologa Španije i Italije. U dosadašnjem višegodišnjem radu izgradila nemalo iskustvo u radu sa decom (autizam, ADHD, problemi sa učenjem, opsesivno kompulzivne radnje..) roditeljima, porodičnim odnosima, studentima, mladim I odraslim osobama (anksioznost, depresija, anksiozno-depresivni poremećaji, posttraumatski stresni sindrom, partnerski odnosi…),sarađivala i sarađjuje sa sportskim trenerima fudbala, plivanja, vaterpola, borilačkih veština košarke, futsala kao i sportista svih selekcija , od mlađih kategorija petlića ,pionira do seniora i vrhunskih sportista u fudbalu, karateu, tekvondou,streličarstvu, košarci, rukometu, tenisu, kik boxu.. Organizator i voditelj mnogobrojnih edukacija,seminara, obuka na polju psihoterapije, psihologije u sportu (Srbija i van Srbije),licenciranju sportskih trenera, kao i dobitnik mnogobrojnih priznanja od strane sportskih organizacija (Srbija, Crna Gora, Makedonija), priznanja za Psihologa godine 2018. (SportNet Mreža Beograd). Živi i radi u Nišu (Srbija), ima sina Darka, 15 godina.

Stanislava Aladjozovski je svoje prve muzicke korake stekla u klasi prof. Dragana Stefanovica.Skolovanje nastavlja u školi za muzičke talente u Ćupriji, u klasi prof.Vladislava Savkovica I prof. Đerđa Zazrovića.Zatim, prof. Jasne Maksimović,prof. Ljubomira Mihailovića I prof. Vladimira Koha Dobitnik je stipendije grada Niša(1991/2002) i Norveške stipendije. Magistrirala je na FU u Nisu u klasi prof. Angela Stankova. Nastupala kao solista na brojnim koncertima resitalnog karaktera u zemlji I inostranstvu. Dirigenti sa kojima je sarađivala su Stanimir Redžić, Milena Injac,Suzana Kostić,Zoran Stanisavljević,Aleksandar Saša Spasić, Šerif Damadžić,Miroslav Ivanković,Saša Nikolovski-Đumar,Đulio Moles,Le fi fi,Vesna Šouc,Dejan Savić,Srboljub Dinić,Emanuel Luk de Barom,Svilen Simeonov...Kao clan I solista kamernog orkestra “Amoroso”nastupala je u Porto Heliju, Nisu, Leskovcu, Banja Luci, Tuzli, Sarajevu, Bjeljini... Koncert majstor je Niskog simfonijskog orkestra od 2006godine.Od 2007/sept.2012 vrsila je pripreme simfonijskog orkestra za premijerne koncerte. Organizator koncerata za decu sa posebnim potrebama i za drustvo obolelih od cerebralne paralize. Od 2014. godine,pridruzuje se Balkanskom kamernom orkestru na turneji po Japanu- Tokyo-Kioi sala,Nagano-Shimosuwa Sogo Bunka sala,Kanazawa-Ishikawa Ongakudo sala,Nagoya-Aici Arts sala,iste godine u Sarajevu u sali Nacionalnog teatra,2015 u Beogradu u sali Kolarceve zaduzbine i Zenevi 2016.godine,u Viktorija sali i sali Ujedinjenih nacija. 2017. godine,koncert u Beču,u Mocart sali,potom septembra 2018.godine,nastavlja saradnju sa BCO-om,turnejom u Japanu: Tokyo,Nagano,Suwa i Yokohama. Na poziv Maestre Milene Injac, 2018.godine , Stanislava je kao mentor gudačima,učestvovala u pripremi i izvođenju Gala koncerta- Fakulteta umetnosti u Nišu. U saradnji sa Fakultetom umetnosti u Zvečanu, pridružila se orkestru studenata, na poziv dekana i prodekana(koncert: maj 2018,snimanje CD-a jun 2018 i koncert u Beogradu, sala Kolarceve zadužbine, januar 2019). 2019 godine, Stanislava je kao član Balkanskog kamernog orkestra, snimila CD u Japanu, sa nemačkom produkcijskom kućom Audite. Snimanjem CD-a, usledili su i nastupi u eminentnim salama, od kojih izdvajamo Suntori salu, Kioi,... Ovu godinu obeležili su i solistički nastupi sa kamernim orkestrom Amoroso u Crnoj Gori (Cetinje, Kotor i Podgorica). Od oktobra 2019 godine, sarađuje sa makedonskim orkestrom FAMES kao jedan od koncertmajstora i člana orkestra.